Ambalajın Önemi…

Ambalaj ürünün giysisi gibidir. Tüketiciyi satın alma eylemine hazırlaması için gerekli tüm güzellikleri üzerinde bulundurması gerekir. Ürünün piyasada tutunabilmesi; doğru ve etkili bir ambalaj malzemesinin seçimine bağlı olduğu kadar, ambalajın tasarımına da bağlıdır. Ürünün yapısına uygun seçilen renklerle uyumlu yazı ve biçimlerle tasarlanmış çekici, güzel görünümlü bir ambalaj tüketiciyi olumlu yönden etkiler.

Ambalaj ürünün tüketiciye en ekonomik yolla ulaşmasını sağlar, depolama kolaylığı yaratır ve önemli bir görevi de taşıdığı bilgilerle tüketiciye seçim, kullanım kolaylığı sağlamasıdır.

ozsoy_resim_1

Dizaynın Önemi…

Ambalajın grafik tasarımı, diğer tanıtım konuları gibi, grafikerlerimizin  sorumluluğundadır.

Ürün tüketiciye sunulduğu zaman bulunduğu yerde her konumda çekici gücünü, etkisini göstermelidir. Satıcılar ürünleri yan yana dizerken her zaman ambalajın geniş yüzeyini tüketicinin görebileceği şekilde yerleştirmeyebilir. Ambalajın yan ve üst yüzeyleri de ürünün tanıtımı açısından önemlidir.

Ürün ambalajınızın, farklı kuruluşların ürünleriyle yan yana geldiğinde çekiciliğini koruması gerekir. Bu durum, vitrinde yada market raflarında olduğu kadar, tüketici elinde de ona verdiği güven yönünden önemlidir.